On jäänud viimased kohad 3-päevastes ratsalaagrites. 24-28. august toimub 5-päevane lisalaager.

Rohkem lisainfot ratsalaagrite alt. 

plakat

vairi

Märjamaa Spordiklubi parim ühehobuserakendis Eve Haggi ja tori tõugu Vairi.

Juurimaa rakendispordi võistlustel rõõmustas korraldajaid-kohtunikke-osalejaid-pealtvaatajaid rekordarv võistluspaare. 24.-25. mail toimunud võistlusel osales kokku 22 Eesti ja Läti hoburakendit. Möödunud nädalavahetusel pidasime Raplamaal Juurimaa tallis rakendivõistlust, millest võtsid osa nii Eesti kui ka Läti parimad rakendisportlased.

Võistlusklasse oli kokku 2, arvestusi 3. Madalamas võistlusklassis tuli läbida kahevooruline kombineeritud maraton (koonused + 1 krossitakistus). Võrreldes keskmise tasemega on madalam tase lihtsam ja sobib suurepäraselt noortele hobustele, ponidele ja algajamatele kutsaritele esimeseks võistluseks. Madalamal tasemel puudub koolisõit ja maraton. Juurimaal võttis madamast klassist osa 9 võistluspaari. Parima tulemuse sõitis välja Riina Rõa poniga Larkhill's Spartacus tulemusega 3 kp, aeg 128 sek. Teise koha saavutasid Margit Lindre ja Hasor 3kp, aeg 133 sek. Kolmas oli Pille-Riin Reinaus poniga Aramis 3kp, aeg 145 sek.

Keskmisel tasemel võistus kestis 2 päeva. Esimesel päeval võisteldi koolisõidus- skeem 7A ja koonus. Teisel päeval võisteldi maratonis 7500 m, 4 krossitõket. Hobuste arvestuses oli stardis kokku 11 võistluspaari Eestis ja Lätist. Võit läks seekord Lätti, esimese koha saavutas Dace Sture hobusega Hipija tulemusega 88,25 kp. Parima eestlasena lõpetas teisel kohal Ülar Raudsepp hobusega Friidom tulemusega 92,29 kp. Kolmas koht läks jällegi Lätti - Andis Pavlovskis ja Zarien N tulemusega 92,41 kp. Neljas koht meie Eve Haggi ja Vairi 99,66 kp. Et oleks kenasti vaheldumisi, siis viies oli lätlanna Anda Pavlovska hobusega Kristals B 115,73 kp. Väga positiivne oli võistlusel näha stardis palju tori hobuseid - kokku 7.

Ponide arvestuses võitis Pille-Riin Reinaus poniga Harton tulemusega 81,23 kp. Teiseks tulid Riina Rõa ja Orpheus 120,77 kp.

Juurimaa talli pere-mee-naiskond tänab kõiki osalejaid, võistluse ametnikke ja teisi asjaosalisi, kes olid abiks ühe toreda võistluse korraldamisel. Suurim tänu kindlasti Eesti rakendispordi managerilile Marko Villemsonile!

Tulemused https://ratsanet.ee/events/67?locale=et

Rohkem pilte https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.655507027837764&type=1