Pakume Teile võimalust veeta mõnusalt aega hobuste seltsis looduses, kus unustad igapäevased mured ja tunned ennast samuti osakesena loodusest.

Ratsamatkal osalemine on suurepärane võimalus tutvuda ja avastada Eestimaad. Põldudel, niitudel ja metsades elavad mitmed loomad ja linnud, keda ei kohta igapäev. Vanad talukohad ja kultuuripärandid ootavad avastamist!

Et ratsamatk oleks turvaline, on igal osalejal vaja kanda peas turvakiivrit, mida saab kasutada tasuta, meie poolt. Kui sa pole varem hobustega ratsutanud, siis alati on soovitatav enne matka võtta lisaks üks treeningtund, kus omandad elementaarsed oskused. Igal matkal on kaasas vähemalt üks matkasaatja.

Kui osa seltskonnast tahab loodusesse minna ratsutades ja teised vankriga, siis on meie poolt olemas ka selline kombineeritud võimalus.

 

928.jpg

 

RATSAMATKAD

 

1) Loodna küla ratsamatk

Kestvus: 1,5-2 tundi

Sobivus: Varasema ratsutamiskogemusega lapsed ja täiskasvanud

Puhkepaus: Ei

Hind: Täiskasvanu 25€ ja kuni 18aastastele 20€

Ratsutame hobustega üle põldude, läbi metsa ja põlisniitude. Tutvume kohalike vaatamisväärsuste ja loodusega (Vinguta paemurd, lubjaahi, põlistalu asukoht, Loodna trahter). Enne ratsamatka annab matkajuht kõigile osalejatele lihtsad ülesanded, mille nad saavad täita looduses ratsutades.

 

 

2) Kolme küla ratsamatk

Kestvus: 4-5 tundi

Sobivus: Varesema ratsutamiskogemusega lapsed ja täiskasvanud

Puhkepaus: Kaks peatust, hea ilma korral on võimalik minna ujuma ja piknikukorv puhkepeatusse tellida

Hind: Täiskasvanu 45€, kuni 18aastased 40€

Ratsutame mööda kruusateid ja metsi läbi kolme küla ja tutuvume sealsete vaatamisväärsuste ja loodusega. Matka eesmärgiks on panna osalejad vaatlema loodust ja külasid ning anda ülevaade, kuidas külad ja loodus on muutunud läbi sajandi. Metsas vaatleme puid, põõsaid ja võimaluse korral linde ja loomi. Matkal on 1 lühem puhkepaus ja 1 pikem puhkepaus. Hea ilma korral on võimalus minna ujuma ja tellida piknikukorv.

 

3) Kasari jõe ratsamatk

Kestvus: 1,5-2 tundi

Sobivus: Varasema ratsutamiskogemusega lapsed ja täiskasvanud

Puhkepaus: Ei

Hind: Täiskasvanu 30€, kuni 18aastased 25€

Ratsutame mõne kilomeetri kaugusel asuva Kasari jõe äärde. Kasari jõgi saab alguse Hagerist ja suubub Matsalu lahte. Kasari jõgi on kujundanud kohaliku piirkonna elukeskkonda ja loodust. Jõe kallastele on ehitatud suvilad ja loodud karjamaad. Hobustega on võimalik ratsutada läbi jõe. Soovi korral on võimalik pidada jõe ääres piknikku ja käia ujumas.

 

1001.jpg

rexjamammu