Ratsalaagrid

Laagrite kavad on ülesse ehitatud selliselt, et põhilised tegevused on seotud hobustega, aga tegemata ei jää ka teised põnevad tegevused nagu näiteks matk naabertallu, fotojaht, lõkkeõhtu ja muud tegevused. Lastega on 24h koos täiskasvanud sõbralik kasvataja, kes on alati olemas ja abiks.

Juurimaa Talli ratsalaagritesse on oodatud kõik hobuhuvilised erinevatel tasemetel. Oleme korraldanud laste laagreid aastast 2011 ja loonud palju toredaid mälestusi.

Juurimaa ratsalaagrite treenerid on EOK poolt atesteeritud kogemustega treenerid, kes on huvitatud laste arengust ja soovivad lastele õpetada head hobukäsitlust ja teha turvalisi, kuid huvitavaid ratsa treeninguid erinevatele tasemetele. 

Meie laagrites saavad lapsed valida, kas soovivad sõita ühe ja sama hobusega terve laagri või vahetada. Tavaliselt soovivad lapsed saada erinevaid kogemusi ja proovida osaleda trennides erinevate hobustega. Laagris on korraga kuni 12 last, kes on jagatud kahte gruppi. Matkad ja osad trennid toimuvad vahel ka kõik koos. 

Laagris ööbivad lapsed talli kõrval asuvates 3-4 kohalistes kämpingumajades, kus on olemas elekter, valgustus ja vajadusel ka radiaator. Olemas on dušširuum ja WC kui ka kuivkäimla. Edasijõudnud ratsutajatega käime hea ilma korral hobustega jões sulistamas ja hüppame krossitakistusi. Lisaks toimub igal tasemel laagri lõpus väikene võistlus. 

Sobiva ratsalaagri valik

Selleks, et tuju oleks hea ja edu elamus olema on väga oluline just valida sobiva tasemega laager. Laagreid on valida 3 erineva oskustaseme vahel- algaja, õppe-treening ja edasijõudnud. Väga oluline on lapse ratsutamisoskust analüüsida ja valida oskustele sobiv laager (soovitame küsida infot oma treenerilt). 

Laagrid toimuvad kui laagris on osalejaid vähemalt 8! 

Algajad – ei ole varasemalt ratsutanud või hobust juhtinud, sõidab sammu-traavi, aga ei tee galoppi ja ei hüppa, vajab kõrvalist abi hobuse ära toomisel ja ettevalmistamisel 

Õppetreening– sõidab sammus-traavis ja teeb galoppi, hüppab väiksemaid takistusi, kuni 50cm, enamasti ei vaja kõrvalist abi 

Edasijõudnud– ratsutan vabalt looduses, hüppan üle 50 cm parkuuri ja julgen proovida maastikutakistusi, roheline kaart = edasijõudnud 

Ratsalaagrite toimumise ajad

14-16.06– ALGAJAD

17-21.06- EDASIJÕUDNUD

1-5.07 ÕPPE-TREENING

8-12.07 EDASIJÕUDNUD

22-26.07 SPORTGRUPP OMA HOBUSETEGA (EDASIJÕUDNUD)

5-9.08 ÕPPE-TREENING

19-23.08 ALGAJAD 

Laagrite hinnad

  • 3-päevane laager 275 eur 
  • 5- päevane laager 400 eur 
  • sportgrupp oma hobusega 350 eur
  • Juurimaa talli ratsakooli õpilase hind 350 eur 

Leidsid sobiva ratsalaagri?

Broneeri koht ratsalaagrisse aegsasti. Kohad kipuvad kiirelt täituma 😉